به نظر می‌رسد تأثیر فعاليت جسمانی بر روی سلامتی از طريق هر دو روش مستقيم و غیرمستقیم ایجاد می‌شوند. تأثیر کامل فعالیت بدنی بر سلامت و بیماری‌ها تنها زمانی می‌تواند موردتوجه قرار گیرد که هر دو اثر مستقیم و غیرمستقیم در نظر گرفته شود.

برای مثال، فعالیت بدنی به‌طور مستقیم می‌تواند باعث جلوگیری از فشارخون بالا شود و یا به‌طور غیرمستقیم باعث کاهش وزن می‌شود.

ما می‌دانیم که این روابط ممکن است در مسیر دیگری نیز قرار بگیرند. بیماری ممکن است بر فعالیت بدنی یا سایر رفتارهای بهداشتی یا هر دو تأثیر بگذارد.

فعالیت جسمانی تأثیر غیرمستقیمی بر روی رفتارهای مرتبط با سلامتی افراد مانند پرخوری، سیگار کشیدن، مصرف سوء مواد، مدیریت استرس، ریسک‌پذیری و … دارد. شواهد حاکی از آن است که فعالیت بدنی با کنترل وزن و مصرف کالری رابطه مثبت دارد. داده‌ها به‌صورت ضعیف از فرضیه‌ای حمایت می‌کند که نشان از رابطه معکوس فعالیت بدنی و سیگار کشیدن است. اطلاعات اندکی برای ارزیابی ارتباط بین فعالیت و مصرف الکل، مشروبات الکلی، سوءمصرف مواد، مدیریت استرس، رفتارهای پیشگیری‌کننده سلامت و رفتارهای ریسک‌پذیری وجود دارد.

2 نظرات

 1. سالار

  06 شهریور 1397 در 19:04

  به نظر شما ورزش تا چقدر برای ترک سیگار مفیده؟

  پاسخ

  • گروه نویسندگان

   21 شهریور 1397 در 12:04

   ورزش کردن علائم ترک نیکوتین را کاهش میده، چیزی که محقق ها و پزشک ها بهش رسیدن اینه که هر ۱۰ دقیقه انجام حرکات ورزشی خفیف، تاثیرات آنی بر کاهش میل به مصرف سیگار داره. حالا بسته به میزان فعالیت و حرکت ورزشی شما طبیعتاٌ میزان اثر متفاوته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

رژیم مناسب دختران نوجوان

رژیم کم کالری: نوجوانان بخصوص دختران میزان 1800 تا 2400 کالری در روز باید دریافت کنند البت…