خانه ورزش و درمان آسیب‌های ورزشی 11 هدیه اساسی برای مراقبت از کمر!

11 هدیه اساسی برای مراقبت از کمر!

هم‌زمان با فرارسیدن فصل هدیه دادن، می‌توانید هدایایی از دوستان خود درخواست کنید که باعث تسکین و آسودگی کمردردتان می‌شود. به عنوان مثال سعی کنید که صندلی محل کار خود را با یک صندلی استاندارد تعویض کنید.

در ادامه 11 ایده‌های برای کادو دادن برای افرادی که کمر درد دارند پیشنهاد شده است:

1.بالش‌های مخصوص: یک خواب خوب شبانه برای افرادی که کمردرد دارند می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. یک بالش سه‌گوش یا یک متکا به لیست آرزوهایتان اضافه کنید که به شما کمک کند خوابی را که به آن نیاز دارید، بدهد.

2.کوسن‌های ژلی: از درد و سفتی بالش با اضافه کردن ژل صندلی به هر نوع صندلی که دردتان را تشدید می‌کند، پیشگیری کنید. اگر به یک کوسن نیاز دارید که با خود به مراکز دینی یا مهمانی‌ها ببرید، برای نوع فشرده کوسن‌های ژله‌ای طراحی‌شده برای استفاده در ماشین، درخواست کنید.

3.عصاها و تکیه‌گاه‌ها: میدانید که حرکت کردن به این‌طرف و آن‌طرف بسیار مهم است، ولی شاید ایستادن و حرکت کردن دردناک باشد. عصایی که به یک سه‌پایه‌ی کوچک مبدل می‌شود و به شما اجازه می‌دهد که بیشتر تحرک داشته باشید، ازآنجایی‌که می‌دانید مدتی می‌توانید بایستید و استراحت کنید. اگر کسی که به شما کادو می‌دهد، بودجه‌ای بیشتر داشته باشد، یک راه‌بر با صندلی تشک دار هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

4.صندلی چرخان ماشین: داخل ماشین شدن و خروج از آن می‌تواند آزاردهنده باشد زمانی که کمردرد دارید. یک کوسن چرخان صندلی ماشین که یک‌پایه‌ی گردان دارد، می‌تواند تمامی چرخش‌های آزاردهنده‌ی کمر را متوقف کند.

5.نیروی کار کمکی: یک کادوی برای استفاده از نیروی کار خانگی برای پرستاری از بچه، پارو کردن برف‌ها یا یک تعمیر جزئی خانه، همیشه بسیار خوشایند است.

6.محل کار اداری: اگر ساعات متمادی پشت کامپیوتر هستید، یک تغییر جزئی ظاهری مانند یک موس ارگونومیک یا کیبورد می‌تواند تغییر زیادی ایجاد کند.

7.ورزش کردن یا دی‌وی‌دی‌های تمدد اعصاب: رفتن به کلاس می‌تواند بسیار سخت باشد اگر کمردرد داشته باشید. دی‌وی‌دی‌های آموزشی برای استفاده خانگی بسیار مفیدند. دی‌وی‌دی‌هایی با ورزش‌های ملایم که برای افرادی که کمردرد دارند طراحی‌شده است یا دی‌وی‌دی‌های که حاوی روش‌های تمدد اعصاب و مدیتیشن هستند را بخواهید که بفهمید کدام روش برای شما مناسب‌تر است.

8.همیاران خانوار: ابزارآلات ساده می‌توانند زندگی را بسیار ساده‌تر کنند. اگر نمی‌توانید جوراب‌هایتان را بپوشید، وسیله‌ی یاری‌رسان برای پوشیدن جوراب را (از دوستانتان) بخواهید، که پروسه‌ی پوشیدن جوراب آسان‌تر شود. از یک پاشنه‌کش کفش بسیار بلند_در حدود 24 اینچ طول_ می‌توانید روتین صبحگاهی پوشیدن کفشتان را راحت‌تر کند. اگر قلاب یا وسیله‌ای برای برداشتن وسایل از قفسه‌های بلند یا کوتاه ندارید، این وسیله‌ی مفید را به لیست‌تان بیافزائید.

9.پد‌های گرمایشی: این وسیله که برای مدت زیادی موردعلاقه‌ی مردم بوده است در انواع مختلف و ویژگی‌های بیشتری از گذشته به بازار آمده‌اند، حالا زمان خوبی برای ارتقای پد گرایشی‌تان است. بعضی از پدهای گرمایشی سنگین قابلیت وفق با گردن و پشت رادارند که سطح گسترده‌ای از بدن را برای تسکین درد پوشش دهد.

10.وسایل کمکی برای حمام و دوش گرفتن: یک حمام یا دوش طولانی می‌تواند درد کمر را تسکین دهد. برای آسان‌تر کردن پروسه‌ی حمام، یک صندلی حمام تشک دار یا یک بالش حمام بخواهید.

11.کارت‌های هدیه‌ی رستوران: آشپزی کردن می‌تواند برای کمر، طاقت‌فرسا باشد. خیلی خوب نمی‌شود که به رستورانی زنگ بزنید که غذا را برایتان می‌آورند و پول آن را باکارت هدیه‌ رستوران پرداخت کنید؟

بعضی از این وسایل ممکن است به‌سختی در مغازه‌هایی که معمولاً خرید می‌کنید یافت شوند. به‌صورت آنلاین این وسایل را جستجو کنید، شاید بهترین راه برای شما باشد.

 

 • طب سوزنی در بدنسازی

  تناسب اندام با طب سوزنی از دیر باز مورد توجه طب سنتی بوده است. در طب سوزنی با آزاد سازی هو…
 • ماست برای بدنسازی

  ماست برای بدنسازی:          میدانیم که تغذیه بدنسازی یکی از اصلی‌ترین موارد در ورزش بدنساز…
 • تناسب اندام

  افزایش وزن مجدد بعد از رژیم

  ✅ چند دلیل عمده افزایش وزن مجدد پس از یک دوره کاهش وزن و رژیم: 🔻دیگر به پروتئین توجه نمی‌ک…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

استرس چه تاثیری بر رشد عضله دارد

خیلی از اوقات برای خود یا اطرا فیانمان در باشگاه پیش آمده که از نرسیدن به نتیجه مطلوب نارا…