خانه ورزش و درمان آسیب‌های ورزشی کمرتان بابت انجام این سه کار از شما تشکر خواهد کرد!

کمرتان بابت انجام این سه کار از شما تشکر خواهد کرد!

ستون فقرات سالم

محافظت، تقویت و تغذیه‌ی مناسب برای کمر در کاهش کمردرد، تکمیل درمان‌های پزشکی و بهبودی ضروری است.

نشستن در فواصل زمانی طولانی باعث ایجاد کمردرد یا بدترشدن مشکلات قبلی کمر می‌شود.

همراه با درمان‌های پزشکی، این سه کار ساده را که باعث کاهش استرس در کمرتان شده و به خوب‌شدن آن کمک می‌کند، به زندگی روزمره‌ي خود اضافه کنید.

۱- حداقل برای بخشی از روز از میزهای ایستاده استفاده کنید:

مطالعات نشان داده‌اند که نشستن بیش از حد دلیل شایع کمردرد است. وضعیت بدن در هنگام نشستن، به خصوص هنگام خم‌شدن به جلو برای دیدن صفحه‌ی کامپیوتر، باعث از بین رفتن تراز طبیعی قسمت پایینی ستون فقرات شده و بار زیاد غیرمعمولی را بر مهره‌های کمر، مفاصل و سایر ساختارها وارد می‌کند.

افراد زیادی جهت اجتناب از نشستن‌های طولانی، حداقل برای بخشی از روز کاریشان به استفاده از میزهای ایستاده روی آورده‌اند. امروزه این میزها در شکل‌ها، کاربردها و باقیمت‌های مختلفی ارائه می‌شوند.

اگر کمردرد دارید، بهتر است ابتدا تنها در قسمتی از روز بایستید و تدریجاً توان خود را افزایش دهید. همچنین برای راحتی بیشتر می‌توانید یک زیرانداز نرم نیز زیر پاهایتان قرار دهید. شکستن زمان‌های طولانی نشستن از طریق ایستادن بیشتر به همراه راه رفتن‌های کوتاه و کشش‌های ملایم هر نیم ساعت یک‌بار تغییر بزرگی در صحت و سلامتی کمر شما ایجاد خواهد کرد.

۲- هرروز ماهیچه‌های همسترینگ (پشت ران) خود را بکشید

ماهیچه‌ی همسترینگ ماهیچه‌ی بزرگی است که به حالت طولی پشت هر ران قرار دارد. بسیاری از افراد نمی‌داند که این ماهیچه به‌راحتی شدیداً سفت می‌شود و سفتی بیش‌ازحد این ماهیچه فشار را به کمر منتقل می‌کند که در ایجاد کمردرد سهیم است.

نرمش‌های کششی متعدد ساده‌ای برای این ماهیچه وجود دارند که فشار زیادی هم به کمر وارد نمی‌کنند. یک یا دو تمرین که برایتان جذاب‌ترند، انتخاب کنید و به‌سادگی در برنامه‌ی روزانه‌تان جای دهید.

۳- به حالت کمی خمیده بخوابید:

بسیاری از افرادی که کمردرد دارند، وقتی کمرشان کمی به حالت خمیده درمی‌آید، درحالی‌که زانوها به بالا جمع شده و به چیزی تکیه داده‌شده‌اند، احساس راحتی بیشتری می‌کنند. این حالت در مورد بسیاری از تشخیص‌های کمردرد صادق است به‌خصوص آرتروز، تنگی مجرای ستون فقرات و بیماری تحلیل روندگی مهره‌ی کمر.

اگر به پشت خوابیدن برای شما سخت است، استراحت کردن روی صندلی راحتی یا مطالعه‌ی قبل از خواب روی تختان را در این حالت امتحان کنید.

برای اینکه بتوانید در حالت خمیده به راحت‌ترین شکل بخوابید، به فکر جایگزین کردن تختتان با یک‌تخت قابل تنظیم که به آن پایه‌ی قابل تنظیم نیز می‌گویند، باشید. این مدل تخت‌ها دیگر مختص بیمارستان‌ها نیستند. سیلی از انتخاب‌های گوناگون برای خرید مستقیم در دسترس هستند، از مدل‌های ساده گرفته تا مواردی با کاربردهای پیچیده و حرفه‌ای.

یکی از پیشرفت‌های جدید در این زمینه ارائه‌ی پایه‌ی تشک قابل تنظیم توسط فروشندگان اینترنتی است. اگر در فکر خرید یک تشک جدید هستید، یک‌پایه‌ی تشک قابل تنظیم که به آن بخورد نیز در نظر بگیرید، زیرا ترکیب این دو می‌تواند واقعاً به کمر شما کمک کند.

شما به‌خوبی می‌دانید که درمان‌های پزشکی پرهزینه و وقت‌گیر هستند و باگذشت زمان می‌توانند شمارا ازنظر عاطفی مستأصل کنند. ما شمارا تشویق می‌کنیم تا برنامه‌ی درمانی‌تان را در حد توان با انجام روزانه‌ی کارهایی که می‌توانند به کمرتان کمک کنند، تکمیل کنید.

 

 • 11 هدیه اساسی برای مراقبت از کمر!

  در این مطلب ده راه حل ساده برای مراقبت از کمر که شامل اقلامی که می‌توان به صورت هدیه هم به…
 • طب سوزنی در بدنسازی

  تناسب اندام با طب سوزنی از دیر باز مورد توجه طب سنتی بوده است. در طب سوزنی با آزاد سازی هو…
 • ماست برای بدنسازی

  ماست برای بدنسازی:          میدانیم که تغذیه بدنسازی یکی از اصلی‌ترین موارد در ورزش بدنساز…
 • تناسب اندام

  افزایش وزن مجدد بعد از رژیم

  ✅ چند دلیل عمده افزایش وزن مجدد پس از یک دوره کاهش وزن و رژیم: 🔻دیگر به پروتئین توجه نمی‌ک…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

میزان اب مصرفی در هنگام ورزش

به‌طورکلی اگر انجام تمرینات ورزشی فردی بیشتر از نیم ساعت باشد مطمئناً باید مایعات حین ورزش…