خانه برنامه ورزشی میزان اب مصرفی در هنگام ورزش

میزان اب مصرفی در هنگام ورزش

به‌طورکلی اگر انجام تمرینات ورزشی فردی بیشتر از نیم ساعت باشد مطمئناً باید مایعات حین ورزش بنوشد، اما با توجه به تنوع نوشیدنی‌های ورزشی و نوشیدنی‌های انرژی‌زا، انتخاب گزینه درست برای اکثر ورزشکاران کمی مشکل شده است. اگر تصمیم دارید برای مدت‌زمان بیش از یک ساعت ورزش کنید باید حتماً مایعات به بدن خود برسانید.

نوشیدن-آب-در-هنگام-ورزش

آب حجم زیادی از بدن را تشکیل می‌دهد. فرد وقتی‌که شروع به ورزش کردن می‌کنید، این مایع در بدنش مصرف می‌شود و یا از طریق عرق کردن از بدن خارج می‌شود، پس میزان آب بدن باید یکسان باشد.

یک ورزشکار در طول شبانه‌روز نیاز به ۸ لیتر آب دارد و بایستی در فواصل زمانی مشخص مخصوصاً در طول تمرین بایستی هر ۱۵ دقیقه ۳۰۰ تا ۵۰۰ سی‌سی  یک ساعت قبل تمرین نیز بهتر است ۱ تا ۲ لیوان آب بنوشید.

معمولاً نوشیدن آب سرد برای مردم بسیار لذت‌بخش می‌باشد.  همان‌طور که میدانید دمای داخلی بدن حدود 37 درجه می‌باشد. آب دریافتی برای جذب در روده باید به این دما برسد. پس هنگامی‌که ورزشکار آب سرد می‌نوشد مدت‌زمان بیشتری نسبت به آب با دمای بالاتر طول می‌کشد تا این آب جذب شود. آب مصرفی ورزشکار نباید دمای پایین‌تر از 4 درجه داشته باشد. حتی برخی موارد بیان می‌شود آب گرم‌تر تا دمای 12 درجه نیز بهتر است.

درصورتی‌که از نوشیدنی‌های انرژی‌زا ورزشی استفاده می‌کنید در نظر بگیرید که میزان کربوهیدرات آن بیش از 6 تا 8 در صد نباشد و تقریباً هر 200 سی‌سی حاوی 120 تا 170 میلی‌گرم سدیم باشد. به‌طور طبیعی با افزودن کمی شکر و نمک به آب این میزان را می‌توان تأمین کرد.

 • طب سوزنی در بدنسازی

  تناسب اندام با طب سوزنی از دیر باز مورد توجه طب سنتی بوده است. در طب سوزنی با آزاد سازی هو…
 • ماست برای بدنسازی

  ماست برای بدنسازی:          میدانیم که تغذیه بدنسازی یکی از اصلی‌ترین موارد در ورزش بدنساز…
 • تناسب اندام

  افزایش وزن مجدد بعد از رژیم

  ✅ چند دلیل عمده افزایش وزن مجدد پس از یک دوره کاهش وزن و رژیم: 🔻دیگر به پروتئین توجه نمی‌ک…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

تمرین سوزاندن دور چربی شکم

بیشتر رژیم های کاردیو سریع برای کاهش وزن شامل تمرین با شدت زیاد (HIIT) است که باعث می‌شود …